امکانات و تجهیزات

تجهیزات تکنولوژی های تولید

مواد

در خط تولید اسپری های تفنگی (تریگر)، پمپ های غلیظ پاش (ولو) و انواع دربهای بطری از انواع مواد پلی اتیلن سنگین (HDPE) ، پلی اتیلن سبک (LDPE)، مواد پلی اتیلن سبک خطی (LLDPE)، و همچنین مواد پلی پروپیلن (PP) مورد استفاده قرار میگیرد.

دستگاه ها :

اکسترودر

اولین مرحله بعد از انتخاب نوع مواد اولیه در فرآیند تولید محصولات پلاستیکی، به ذوب مواد گرانول مربوط میشود. وظیفه این عملیات بر عهده اکسترودرهایی میباشد که توانایی ذوب و فشرده سازی گرانول برای شکل پذیری را بر عهده دارند.

در بخش تولید محصولات پلاستیک، این شرکت از انواع دستگاه های اکسترودر استفاده نموده است، مواد مذاب خروجی از دستگاه های اکسترودر به چند شکل مورد استفاده قرار میگیرد:

  1. در دستگاه های تزریق به کمک انواع قالب های مختلف و به روشهای راهگاه سرد و راهگاه گرم جهت تولید انواع دربهای بطری، قطعات مورد نیاز تریگر و پمپ های غلیظ پاش
  2. در دستگاه های تولید شیت ورق های فومی، در سایزهای گوناگون
  3. در دستگاه تولید نی پلاستیکی برای استفاده در تریگر و پمپ غلیظ پاش در سایزهای دلخواه

دستگاه های تزریق پلاستیک

انواع دستگاه های تزریق در تناژ مختلف به منظور نصب قالب های پلاستیک در سایزهای گوناگون مورد استفاده قرار میگیرد.

با توجه به گستره وسیع ابعاد قالبهای تزریق امکان نصب انواع قالب با تعداد کویته های مختلف و طرح های گوناگون برای تولید محصولاتی با شکل و طرح و رنگ مختلف و با بالاترین کیفیت ممکن میسر میباشد.

قالبهای تزریق، مواد مذاب خروجی از ماردون را که با فشار به قالب وارد میشود بر اساس فرم قالب و تعداد کویته آن به محصول نهایی تبدیل نموده و پس از سرد شدن در خروجی دستگاه تحویل میدهد.

دستگاه تولید شیت واشر فومی

مواد مذاب خروجی از اکسترودر اختصاصی واشر فومی به جهت تبدیل شدن به شکل، ابعاد و ضخامت مورد نیاز از میان فشار غلتک های دستگاه تولید شیت فوم عبور کرده، طبق تنظیمات مورد نیاز تحویل اپراتور دستگاه میشود.

دستگاه تولید واشرهای فومی

جهت تولید واشر فومی در ابعاد مورد نیاز طبق قالبهای مختلفی به وسیله دستگاه پرس مخصوص، شیت مورد نیاز برش خورده و واشر به سایز دلخواه و سفارشی تولید میشود. واشرهای تولیدی جهت استفاده در آب بندی دربهای بطری نظیر تریگر و والو مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه های تمام اتوماتیک تولید تریگر

با توجه به دقت بالای مورد نیاز در مونتاژ قطعات برای ساخت یک اسپری (تریگر) قطعات تولید شده توسط دستگاه تزریق پلاستیک به دستگاه مونتاژ انتقال داده شده و دستگاه مونتاژ بدون دخالت اپراتور به صورت تمام اتوماتیک اقدام به چیدمان و مونتاژ میکند. در کل فرآیند تولید در صورت بروز هرنوع مشکل در قطعات تولید دستگاه ضمن جداسازی قطعه معیوب از قطعات سالم اجازه خروج به قطعات معیوب و فاقد کارایی نمیدهد.